WITAJ NA NASZEJ STRONIE

 

   

Kolarze biskupieckiej „Warmii” rozpoczęli sezon.
Po przygotowaniach prowadzonych zimą w Klubie, nasi zawodnicy uczestniczyli w ostatnich dniach marca w zgrupowaniu wiosennym w Kowarach. Korzystając z okazji, 1 kwietnia wzięli udział w otwarciu sezonu szosowego startując w wyścigu „Ślężański Mnich”. Po ciężkich treningach w czasie zgrupowania o dobrych wynikach raczej nie można było myśleć, ale nie wyniki tego dnia były najważniejsze. Ten start pozwolił szkoleniowcom „Warmii” D. Jaskulskiemu   i J. Szczawińskiemu na ocenę stanu przygotowań do nowego sezonu, a samym zawodnikom na zapoznanie się ze specyfiką ścigania w wyższych kategoriach wiekowych. Tak się bowiem składa, ze większość naszych „asów” zmieniło w tym roku kategorię wiekową: Monika Kopińska po raz pierwszy wystartowała jako zawodniczka elity kobiet, Ola Stańczak i Bogusia Dziuba to pierwszoroczne juniorki, Krystian Kowalczyk po raz pierwszy ścigał się jako junior, Mateusz Pachucki i Marek Rydel pierwszoroczni juniorzy młodsi, a Klaudia Kmiołek juniorka młodsza.      Ten pierwszy start mogą wszyscy uznać za bardzo udany, tym bardziej, że w Sobótce startowała   prawie cała szosowa czołówka. A że nasi kolarze przyzwyczaili swoich kibiców, że prawie zawsze z wyścigów wracają z jakimiś sukcesami podobnie było i tym razem. W kategorii juniorów zwyciężył Wojtek Suchocki, a drugi linię mety minął Piotrek Skrzeszewski. Dobrze wypadli również Szymon Rekita i Krystian Kowalczyk, którzy ukończyli wyścig w zasadniczej grupie. Miłą niespodziankę sprawili również nasi młodzicy, którzy w tak dużej imprezie startowali po raz pierwszy.  Paweł  Kostrubski przyjechał na metę jako 14, a Krzysiek Kaczmaryk jako 28. Teraz czeka nas kolejny etap szkolenia i udział w docelowych imprezach: Mistrzostwach Polski , Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. O efektach naszej pracy będziemy informować na bieżąco.
Janusz Szczawiński

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Powrót do przeszłości" .  Znajdziecie tam fotografie (oczywiście  "kolarskie") sprzed nawet 50 lat. 

Jednocześnie prosimy o pomoc  w redagowaniu tej części naszej strony. W Państwa albumach bardzo często znajdują się "perełki", które mogłyby powiedzeć bardzo dużo o początkach kolarstwa w Biskupcu. Zechciejcie się Państwo podzielić swoimi fotografiami i wiedzą o kolarstwie sprzed półwiecza.

Kontakt  w tej sprawie: e-mail: jasiohenio@o2.pl

tel. kom: 605730947

 

 

FOTO: J.Szczawiński

Kadra LKK "WARMIA" Biskupiec

 

Treningi od kwietnia do października:

wtorek - godz.17:00 - klub

środa - godz.17:00 - klub

czwartek - godz.17:00 - klub

sobota - 11:00 - klub

niedziela - 11:00 - klub